Personvernerklæring kurs

TAKOM (Taktil kommunikasjon)

TAKOM står for taktil kommunikasjon, og er en læringsressurs som hjelper deg med å starte opp med taktile tegn. Modulbasert kurs fordelt på tre moduler.

Dato: Torsdag 29. januar, torsdag 26. februar og torsdag 23. april 2026 kl. 09:00-15:00 alle dager.
Påmeldingsfrist: 12.01.2026
Målgruppe(r): Foreldre/Foresatte, Ansatte i skolen, Ansatt i pedagogisk-psykologisk tjeneste, Ansatte i barnehagen, Ansatte i statsforvalter, Ansatte i statsforvalter
Detaljer: Ansatt i pedagogisk-psykologisk tjeneste, Ansatte i barnehagen, Ansatte i skolen, Ansatte i statsforvalter, Ansatte på SFO/AKS, Foreldre/Foresatt
Sted: Statped, Gamle Hovsetervei 3, 0768 Oslo
Pris: Gratis - det serveres enkel lunsj

Dette er en samlet påmelding til alle tre modulene, som hver gjennomføres som en éndags-samling.

Modul 1: Torsdag 29. januar 2026  Kl: 09:00 -15:00

Modul 2:  Torsdag 26. februar 2026 Kl: 09:00 -15:00

Modul 3:  Torsdag 23. april 2026 Kl: 09:00 -15:00

TAKOM er en nettressurs for deg som skal lære noen opp i, eller begynne med taktile tegn. Taktile tegn brukes når personen ikke får nok informasjon gjennom visuelle tegn, eller trenger ekstra støtte til språkutviklingen.

TAKOM inneholder også en ressursbank med forslag til aktiviteter og aktivitetsplaner for å kunne planlegge og forberede en aktivitet med taktile tegn.

Kurset har en kombinasjon av teori, erfaringsdeling og praktiske øvelser. Når kursdeltagerne er ferdig med endt kurs har de fått en grunnleggende innføring i bruk av kommunikasjon i taktil modalitet, og de har et godt utgangspunkt for å komme i gang med taktile tegn og bruke TAKOM læringsressurs. 

Kursledere: Bente Hovdenak, Charlotte Liamo og Anne Sofie Fjær Løvbrøtte

Kontaktinformasjon

Ta kontakt med Anne Sofie Fjær Løvbrøtte på e-post anne.lovbrotte@statped.no hvis du har spørsmål om kurset eller oppmøte.

For hjelp med påmelding, ta kontakt med kurs@statped.no.

Andre merknader

Den enkelte er selv ansvarlig for å skaffe tolk ved behov.

Praktisk informasjon vil bli sendt ut per e-post i forkant av kurset.

Kurset blir arrangert under forutsetning at det er nok påmeldte. Dersom det blir avlyst får man beskjed om dette etter at påmeldingsfristen er utløpt.